Daleko od domova

Léčivé rituály a techniky podle Alberta Villolda v tradici dávných Inků.

Trápí vás stará zranění, blokády a traumata z minulosti? Chcete se stát člověkem, který vyzařuje moudrost a sílu a na cestě životem následuje své srdce?

Inge Schulerová v knize vysvětluje základy andské duchovní tradice a to z pohledu zkušeného praktika, kterým bez pochyby je. Můžete se těšit nejen na představení samotných rituálů, ale i na cvičení a praktické popisy léčivých technik pocházejících z této dávné duchovní cesty.

„K této knize mě inspirovala láska k andskému vědění, cestě srdce, která každému zájemci podává nástroje, díky nimž může zakusit sama sebe jako spirituální bytost, dále se rozvíjet a žít běžný život v prostoupení duchem a v souladu s přírodou.“

Inge Schulerová

Devět rituálů munay-ki

Rituál léčitele, Pásy síly, Rituál harmonie, Rituál jasnozřivého, Rituál strážce dne, Rituál strážců moudrosti, Rituál strážců Země, Rituál strážců hvězd a Rituál tvůrce.

Autorka knihy, Villoldova žačka Inge Schulerová přímo navazuje na jeho práci. Přibližuje smysl rituálů munay-ki a vysvětluje, jak je lze předávat dál.

Jedním z rituálů munay-ki je například Hampe – Rituál léčitele. Tato ceremonie příjemce napojí na linii andských šamanů a pomůže mu rozvíjet vlastní léčitelské schopnosti. Díky tomu pak můžeme nejen léčit svá zranění, ale můžeme účinněji pomáhat i lidem okolo sebe.

Obřad despacho

Despacho je tradiční andská oběť používaná jako dík či prosba nejčastěji k Pachamamě (Matce Zemi) či Viraqochovi (Otci Stvořiteli).  Inge Schulerová popisuje nejen jeho význam a smysl, ale i postup provedenítakže si s knihou budete moci vytvořit své vlastní despacho.

Despachos jsou krásná a působivá umělecká díla, „viditelné modlitby“. Skládají se z listů, květů, semen, soli, cukru, mušliček, sladkostí, třpytek a vláken.  Jedná se v zásadě o výraz díků Pachamamě za vše, co nám ochotně dává, ale také prostředek, jak účinně poslat vzkaz duchům nebo jim dát najevo svá přání. 

V naší kultuře lze zhotovit despachos pro celou řadu příležitostí a témat: například při novém začátku, při problémech s vývojem, životních obratech, při příležitosti svatby nebo narození, při rozchodu, pro zvládnutí smutku, k naplnění přání či očistě, na podporu záměru v zaměstnání či v rodině, při konfliktech, potřebě ochrany, pro harmonii...

„Léčíš-li stále více sám sebe, již tvá přítomnost má na ostatní léčivý vliv.“

Inge Christine Schulerová

Ayni - zákon vzájemnosti 

V incké tradici není tolik přikázání jako třeba v křesťanství. Hlavní filosofií nebo jediným přikázáním obyvatelů And je ayni. Ayni znamená žít život ve vzájemnosti, usilovat o jednotu a pečovat o vyváženost a harmonii se Zemí, přírodou a v daném sociálním kontextu. 

Ayni znamená, že si smíš vzít bez nutnosti dávání a ochotně dáváš bez očekávání vyrovnání. V tomto smyslu je dávání darem a vychází ze srdce, zcela nezištně. Inkové věří, že vše, co dáme velkoryse a nepodmíněně, se nám vrátí stonásobně, přičemž to nemusí být vráceno člověkem, kterému jsme předtím něco dali. 

A nepřijde-li to od jiného člověka, Q’erové důvěřují tomu, že univerzum nás na oplátku nesmírně bohatě obdaruje a vrátí nám něco mnohonásobně většího a krásnějšího, než si dokážeme představit. 

Nahlédněte dovnitř

Buďte mezi prvními!

Získejte knihu za výhodnější cenu.

.