Daleko od domova

První učebnice ájurvédské medicíny napsaná pro západní studenty.

Učebnice ájurvédy dr. Vasanta Lada představuje toto starobylé učení v systematickém uspořádání, jež je snadno srozumitelné i západní veřejnosti. 

Tento třídílný soubor je  vyvrcholením celoživotního osobního studia a ájurvédské klinické praxe doktora Lada. Je dostatečně srozumitelná na to, aby byla použitelná i pro úplné začátečníky i laiky, jako základní literaturu ji používají studenti ájurvédy po celém světě a nechybí ani v knihovnách zkušených praktiků.

Základ zdraví a štěstí

Toužíte proniknout do tajemství nejstaršího dochovaného systému léčení na naší planetě? Ájurvéda je lékařská věda, jejímž cílem je uzdravování, udržování kvality života a dosažení dlouhověkosti.

Je uměním každodenního života, jež se vyvinulo jako výsledek praktického, filozofického a duchovního osvícení a vyrostlo z kořenů pochopení celého stvoření. Nabízí hluboké porozumění jedinečnosti každého člověka a jeho těla, mysli a vědomí. Toto pochopení je základem zdraví a štěstí.

Videoukázka širodháry

Širodhára a stres

Širodhára je jednou z nejznámějších ájurvédských terapeutických metod. K její oblibě patrně přispívá i skutečnost, že pomáhá zvládat stres.

Při širodháře člověk leží na zádech a teplý sezamový olej mu souvisle teče na čelo na oblast související s čakrou třetího oka. Někdy je proud pomalu přesouván od pravého spánku přes čelo k levému spánku a pak zase zpátky. Poté je stabilizován na oblast třetího oka. Olej je v průběhu širodháry sbírán do nádoby a znovu používán. Je udržován příjemně teplý na dotek.

Širodhára je prospěšná při sinusové bolesti hlavy, migrénách, tinitu, bolesti krku a mnoha dalších typech bolesti. Pomáhá otevírat třetí oko. Používá se pro celkové zvládnutí stresu.

Proceduru v ukázkovém videu výše provádí terapeutka Jana Šimonová https://seminare.maitrea.cz/terapeuti„Dr. Vasant Lad je pravý Vaidja – skutečný znalec reality. Jeho Učebnice ájurvédy je dalším důkazem, že dr. Lad v oblasti této dávné lékařské vědy nepochybně patří k předním odborníkům. Jeho schopnost vydestilovat starodávnou moudrost ájurvédy do stravitelného a praktického vědění je jedinečná.“

DEEPAK CHOPRA (+ DAVID SIMON, The Chopra Center for Wellbeing)

Absolutně brilantní. Tato učebnice je plná praktického poznání, jež může takto výstižně předat pouze člověk s těmi nejhlubšími znalostmi ájurvédy. Tímto textem dr. Lad sdílí se čtenáři nevyčíslitelné dary své moudrosti, jež pomáhají naplnit cíl ájurvédy: odstranit utrpení a navrátit zdraví. Jsme nekonečně vděčni.“

SEBASTIAN POLE, Autor Ayurvedic Medicine; The Principles of Traditional Practice

„Předání ájurvédy od pravého mistra! Absoutně úplné a všezahrnující, přesto snadno pochopitelné a vstřebatelné. Nová kniha dr. Lada představuje hojnost praktické ájurvédské moudrosti pro naši dobu.“

REBECCA a SASCHA KRIESEOVI, praktici ájurvédy, zakladatelé Ayuseva Clinic

3. díl právě vyšel!

Doručujeme po celé ČR i na Slovensko.
Jednotlivé díly si objednejte samostatně nebo ve výhodném balíčku.

.